Sobotnie spotkanie było prawdziwym rollercosterem w wykonaniu naszej drużyny rocznika 2006. Mecz otworzyli zawodnicy z AKF, nasza odpowiedź po straconej bramce przyszła jednak szybko po trafieniu  Kuby Zielonko, który ponownie dał nam powody do radości i remis w meczu.

Po chwili dobrze dysponowani piłkarze AKF wyszli ponownie na prowadzenie. Jednak i tym razem udało nam się odpowiedzieć zdobywając bramkę. Na wyróżnienie zasługuje akcja po której sędzia podyktował jedenastkę. Świetne podanie Kamila Cieślaka za plecy obrońców i sytuacja Kuby Zielonko który stanął oko w oko z bramkarzem przeciwnika po czym został sfaulowany w polu karnym. Tym razem spokojem i pewnością siebie wykazał się Norbert Kowalczyk pokonując bramkarza z 11 metra.

Nasza radość nie trwała jednak długo. Na 20 minut przed końcem meczu nasz bramkarz sfaulował napastnika w sytuacji sam na sam otrzymując za to czerwona kartkę.

W bramce Dawida Jaskułę zastąpił Dawid Białas który już chwilę po wejściu obronił trudny strzał z rzutu wolnego. Należy wspomnieć że Dawid Białas zagrał w tym meczu już na swojej nominalnej pozycji czyli gracza ofensywnego. Dlatego należą mu się ogromne brawa za to, że potrafił poradzić sobie z funkcją bramkarza która nie jest jego nominalna.

Coś co wydawało się niemożliwe w tym meczu, dla naszego zespołu nie istnieje, grając w osłabieniu na 8 minut przed zakończeniem spotkania Norbert Kowalczyk po raz drugi pokonał bramkarza i euforia była niewyobrażalna. Wspaniałą asystą przy bramce Norberta popisał się Mateusz Tomaszewski.

To że Mateusz Tomaszewski ma duże umiejętności piłkarskie wiedzieliśmy nie od dziś, natomiast w tym meczu zdaliśmy sobie sprawę że jego determinacja i ambicja  jest jeszcze bardziej cenna dla zespołu. Mimo osłabienia drużyny czerwona kartka dzięki jego tytanicznej pracy w środku boiska nie odczuwaliśmy gry jednego zawodnika mniej.

Mecz zakończył się naszym zwycięstwem, 3-2. Spotkanie miało wielu cichych bohaterów którzy podejmowali bardzo trudne decyzję w stresujących sytuacjach meczowych oraz wspinali się na wyżyny swoich umiejętności fizycznych i sportowych. Po takich meczach słowo DRUŻYNA nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Jestem bardzo dumny z drużyny, warto zaznaczyć że jest to nasze 1 zwycięstwo w tej rundzie na które zapracowaliśmy bardzo ciężką pracą na treningach – powiedział po meczu trener Damian Thom.

SKS 13 Poznań 3:2 AKF Poznań

Skład: Dawid Jaskuła, Adam Drajerczak, Hubert Tołpa, Olgierd Jackowiak, Dawid Piechowiak, Kamil Cieślak (k), Norbert Kowalczyk, Mateusz Tomaszewski, Stanisław Kaptur, Kuba Zielonko, Aleks Mruk, Dawid Białas, Michał Budzicz, Marek Pluciński

Scroll Up