To był intensywny tydzień pracy dla drużyny juniorami młodszego Poznańskiej 13.

W czwartek 30 września przy Drodze Dębińskiej nasi chłopcy rozegrali bardzo efektywne spotkanie kontrolne z trampkarzami starszymi Warty Poznań. Oba zespoły ukierunkowane były na grę w wysokim pressingu, co pozwalało kształtować umiejętność wychodzenia spod presji w deficycie miejsca oraz czasu. Do przerwy przegrywaliśmy 2-1, bramkę po indywidualnej akcji oraz pięknym uderzeniu lewą nogą strzelił dobrze dysponowany Adrian Szafrański.

W wyniku indywidualnych błędów oraz wykorzystania przestrzeni przez zawodników Warty, mecz zakończył się wynikiem 4-1. Mecz był rozegrany na bardzo wysokiej intensywności oraz z chęcią do kreowania gry przez oba zespoły.

Warta Poznań (trampkarz st. C1) 4-1 (2-1) SKS Poznańska 13 Poznań (junior mł. B2).

Kolejne spotkanie było meczem ligowym z GES-em Poznań rozegranym przy ul. Harcerskiej 5 w Poznaniu. Niestety w doliczonym czasie pierwszej połowy, straciliśmy bramkę po braku zrozumienia dwójki środkowych obrońców i wykorzystaniu błędu przez napastnika drużyny przeciwnej.

Dobre nastawienie oraz jakość zawodników wchodzących z ławki rezerwowej przyczyniła się do dominacji w II połowie meczu. Szybko strzelona bramka przez Aleksa Krauze po podaniu Adama Wełniaka, pozwalała mieć nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie. W 87 minucie po akcji indywidualnej Bartosza Koniecznego, tracimy bramkę na 2-1. Choć w końcówce zawiodła skuteczność to cieszy fakt kreowania oraz dochodzenia przez naszych juniorów do dogodnych sytuacji bramkowych.

I LIGA OKRĘGOWA JUNIORA MŁODSZEGO B2

GES Poznań 2-1 (1-0) SKS Poznańska 13 Poznań

Już w najbliższą środę, 6 października w Luboniu rozegramy zaległe spotkanie w ramach I ligi okręgowej z miejscową Szkołą Futbolu.