To była ostatnia kolejka D1 II ligi rocznika 2009. W niej odnośmy kolejne zwycięstwo 6:3 z drużyną Wielkopolska Komorniki.

SKS 13 Poznań  6:3  Wielkopolska Komorniki

Bramki: Antoni Łabuszyński 4x, Gniewko Zygmanowski, Iwo Urban

Skład: Turzyński- Maślonka, Wiorek, Piotrowski, Bronicki, Świątek, Zygmanowski, Urban, Łabuszyński oraz Stocki, Falkenberg, Ryszka, Woźniak.

Po tym zwycięstwie nasz zespół oficjalnie zajmuje I miejsce w lidze i awansuje do I ligi D1 2009 (awans zapewniliśmy już sobie dwie kolejki temu).

Zatem warto podsumować nasze występy. W 14 meczach ligowych zdobywamy 34 punkty odnosząc 11 zwycięstw, 1 remis i ponosząc 2 porażki. Łącznie zdobywamy 71 bramek tracąc przy tym 23.

W ostatnim meczu ligowym podejmowaliśmy rywala z Komornik. Mecz toczony w trudnych warunkach przy topniejącym śniegu mocno wpłynął na szereg działań z piłką. Jednakże byliśmy skuteczni pod bramką przeciwnika, budowaliśmy akcje w rozwinięciu ataku co przełożyło się na liczne okazje do zdobycia gola. Bardzo chcieliśmy zakończyć rundę w dobrym stylu. Była ona dla nas udana, czego efektem jest wywalczenie przez zawodników pierwszego miejsca. Gratuluję całemu zespołowi, wszystkim zawodnikom biorącym udział w meczach ligowych ich zaangażowaniu i pasji do tej dyscypliny sportu” – powiedział po meczu trener Łukasz Stawicki.

Scroll Up