Wielkie emocje, gorąca atmosfera, zacięte spotkania i mnóstwo pozytywnej energii. W sobotę 11 grudnia ponad 150 uczestników z 12 drużyn (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne II, Sokół Pniewy, AKF Poznań, Grodziska Akademia Piłkarska I, Canarinhos Skórzewo, SKS Poznańska 13 I, GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne I, SKS Poznańska 13 II, APR Nowy Tomyśl, TMS Suchary Suchy Las, Talent Poznań, Grodziska Akademia Piłkarska II) rozegrało 96 meczów (90 w fazie grupowej i 6 w fazie finałowej) w ramach turnieju piłki nożnej „Drużyna na medal”.

Autorska formuła turnieju dla młodych adeptów sportu w wieku 9 – 10 lat (rocznik 2011 – 2012) odbyła się na boisku PLEK Centrum Sportu. Wyjątkowy system przeprowadzenia rozgrywek został stworzony po to by jak najwszechstronniej wydobyć umiejętności młodych piłkarzy, które dzięki obserwacjom trenerskim w przyszłości mogą być jeszcze dokładniej szkolone i rozwijane. Drużyny rywalizowały jednocześnie na trzech boiskach (7×7, 3×3 oraz 1×1) dzięki czemu wszyscy uczestnicy przechodząc na kolejne place gier rozgrywali mecze praktycznie non stop. Według relacji trenerów ta forma rozgrywek bardzo podobała się zarówno im jak i samym zawodnikom.

Zwycięzcą została ta drużyna, która we wszystkich spotkaniach zdobyła najwięcej punktów. Choć na podium znalazły się jak zawsze trzy najlepsze zespoły to zwycięzcami tak naprawdę są wszyscy uczestnicy dlatego wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali nagrody za udział oraz pamiątkowe puchary (drużyny na podium otrzymały dodatkowo medale oraz narody rzeczowe od naszego sponsora – sklep piłkarski Football-Elite).

Klasyfikacja końcowa:

1. SKS Poznańska 13 I;

2. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne I;

3. AKF Poznań;

4. APR Nowy Tomyśl;

5. GAP Grodzisk Wlkp. I;

6. TMS Suchary Suchy Las;

7. SKS Poznańska 13 II;

8. Canarinhos Skórzewo;

9. Sokół Pniewy;

10. Talent Poznań;

11. GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. II;

12. GAP Grodzisk Wlkp. II.

Organizatorem imprezy, która odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Santander Bank Polska oraz Urzędu Miasta Poznania był Szkolny Klub Sportowy Poznańska 13 Poznań. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

W trakcie zawodów uczestnicy mogli również podziwiać wspaniały występ tancerzy breakdance w wykonaniu zespołu Tabasco Break Rebels.

Organizacja tych unikatowych rozgrywek piłki nożnej miała na celu integrację młodych adeptów sportu, oraz pokazanie różnych form spędzania wolnego czasu. Oprócz sportowej rywalizacji turniej miał na celu pokazanie młodym sportowcom jak ważne jest wzajemne wsparcie i integracja nie tylko na boisku ale również po za nim.

Już dziś zapraszamy na kolejne edycje imprezy.

Organizator: Szkolny Klub Sportowy Poznańska 13 Poznań

Sponsorzy: Santander Bank Polska, Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Grupa Kapitałowa Clar System, sklep piłkarski Football-Elite

Partnerzy: Estrada Poznańska, Biblioteka Raczyńskich

Scroll Up