Złośliwy nowotwór – te dwa słowa potrafią w kilka sekund wywrócić całe życie do góry nogami. Bolą tym bardziej, że dotykają dziecka. U jednego z naszych (Poznańskiej 13) zawodników kilka tygodni temu wykryto nowotwór kości. Piotrek jest w trakcie chemioterapii i tak jak na boisku tak samo w życiu walczy z całych sił! Obecnie trwają szczegółowe badania, które pozwolą dokładnie poznać przeciwnika, z jakim walczy. Teraz liczy się tylko jedno – zdrowie i życie. My wierzymy, że wygra ten mecz!

źródło www.siepomaga.pl

Wszystko zaczęło się, kiedy zaczęła go mocno boleć noga. Jak z pewnością wiecie, w obecnych czasach, aby szybko dostać się do lekarza, wiele rzeczy trzeba załatwiać prywatnie. Rodzice pierwsze kroki skierowali w stronę badania rezonansem magnetycznym, który wykazał poważne zmiany na kości Piotrka… Wtedy przerazili się. Przecież Piotrek zawsze był aktywny, grał w piłkę, marzył o karierze sportowca…

Wstępny opis badania podał, że jest to mięsak Ewinga – złośliwy nowotwór kości… Rodzice Piotrek dostał pilne skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie przeprowadzono bardziej szczegółowe badania i wykonano biopsję zaobserwowanej zmiany. Kolejne dni to dla wszystkich nieustający stres – nie mogli spać, czekając na wyniki. Modlili się o cud – o to, by okazało się, że wstępne badania to pomyłka…

Niestety wyniki potwierdziły nowotwór… Wciąż trwają badania, które mają dokładnie określić jego rodzaj. Lekarze rozważają dwie opcje – mięsaka Ewinga lub kostniakomięsaka (osteosarcomę). Obydwa nowotwory są złośliwe.

Guz rośnie… Żeby nie tracić czasu, rozpoczęto chemioterapię. Piotruś trafił na oddział onkologii. Plany na przyszłość, codzienne zmartwienia i obowiązki — obecnie żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia… Najważniejsze, aby Piotrek wyzdrowiał! Choć rodzice i Piotrek są dopiero na początku walki, to już przyszło im zmierzyć się z ogromem wydatków. Nikt na co dzień nie zastanawia się, ile pieniędzy potrzeba na leczenie, dodatkowe badania, wyjazdy do szpitala. Pomimo tego, że oboje pracują, koszty leczenia ich przerosły!

Ciężko jest się pogodzić z taką diagnozą u dziecka, przed którym dopiero co otwiera się świat pełen obietnic i możliwości. Trudno jest nam nawet sobie wyobrazić, przez co muszą przechodzić i z jakimi różnymi problemami muszą borykać się najbliżsi tego młodego człowieka.

Stąd nasz apel…

Droga Koleżanko i Kolego, jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś się z Urzędem Skarbowym, zwracamy się z wielką prośbą o pomoc i przekazanie swojego 1% podatku na pomoc dla Piotrka.

Nasz mały prosty gest ma duże znaczenie. Nic nas nie kosztuje, ale razem wyzwala wielką siłę i moc. Nie bądźmy obojętni – pomóżmy!

Jeżeli chcesz, możesz również przekazać dowolną kwotę na konto fundacji. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej – www.siepomaga.pl/piotr-wojciechowski

Nr KRS – 0000396361,  cel szczegółowy – 0110809 Piotr

Piotrek jesteśmy z Tobą! Razem wygramy tę walkę!

Scroll Up